ODŻELAZIACZE / ODMANGANIACZE

Zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i osoby korzystające z mediów miejskich często skarżą się na słabą jakość wody z kranu. W takiej sytuacji konieczne jest jej samodzielne uzdatnianie. W tym celu warto wykorzystać proponowane przez nas systemy i filtry, które zapewnią najwyższą jakość cieczy. Szczególnym utrapieniem są zw. żelaza i manganu, które negatywnie wpływają na smak i konsystencję. Jednym z najpopularniejszych urządzeń do usuwania z wody niepotrzebnych cząstek żelaza, a także manganu są odżelaziacze, pełniące także funkcję odmanganiaczy. Posiadamy w naszej ofercie produkty zróżnicowane przede wszystkim pod względem wydajności urządzenia ale także rodzajów zastosowanych wypełnień.


Wykorzystywane elementy

Osoby zainteresowane nabyciem urządzeń do uzdatniania wody mogą wybrać w naszej ofercie odżelaziacze wykorzystujące następujące złoża:

  • Klarsanit,
  • Defeman,
  • połączenie obu tych opcji,
  • Greensand.

Oferowane odżelaziacze składają się przede wszystkim z takich elementów budowy, jak:

  • głowica automatyczna,
  • butla ciśnieniowa,
  • złoże filtracyjne.

Kompleksowa obsługa i doradztwo

Zdajemy sobie sprawę, że zagadnienia związane z prawidłową filtracją mogą być zbyt skomplikowane dla osób niezwiązanych z branżą. Dlatego w naszej firmie proponujemy pełne doradztwo w zakresie doboru najlepszych rozwiązań dla domu czy przemysłu. Wybierając odżelaziacze dla Klienta, zawsze uwzględniamy indywidualne potrzeby jego domostwa lub firmy. Zajmujemy się też montażem całego systemu, a także pracami serwisowymi z zakresu konserwacji i ewentualnych napraw. W ofercie mamy też inne filtry, pozwalające pozbyć się nadmiaru wapnia, magnezu i innych pierwiastków, wpływających na jakość oraz smak cieczy.


Zagrożenia związane z nadmiarem żelaza

Mimo że zwiększona obecność tego pierwiastka w wodzie nie wpływa negatywnie na organizm człowieka, zmniejsza ono komfort codziennego funkcjonowania. Woda zawierająca znaczne ilości tego minerału posiada nieprzyjemny smak, zapach, a także wygląd, a negatywnym skutkiem jest wytrącanie się osadu, który z czasem może utrudniać przepływ cieczy w instalacji. Taką ciecz trzeba zawsze przegotowywać przed spożyciem, co może być dużym utrudnieniem na co dzień. Duża zawartość żelaza i manganu z czasem odbije się negatywnie na funkcjonowaniu niektórych sprzętów AGD, np. zmywarki czy pralki. Nasze odżelaziacze pozwolą pozbyć się tych wszystkich problemów i na nowo cieszyć się z doskonałej jakości wody z kranu.


Badanie wody

W Klarwod oferujemy nie tylko nowoczesne filtry i systemy uzdatniania wody, ale też specjalistyczne badania laboratoryjne. Współpracujemy z najlepszymi placówkami badawczymi z całego kraju, do których odsyłamy próbki pobrane z kranów Klientów. Dzięki temu możemy sprawdzić dokładne stężenie żelaza i manganu w ujściu, a także wielu innych pierwiastków, które nie są obojętne dla jakości cieczy. Nawet osoby korzystające z miejskich wodociągów powinny systematycznie przeprowadzać test wody. Dzięki temu można sprawdzić współczynnik wapnia i magnezu, które w nadmiarze przyczyniają się do jej utwardzenia.