ZŁOŻA

Kluczowym elementem każdego systemu uzdatniania wody są złoża filtracyjne dostępne w wielu wersjach w naszym katalogu produktów. Służą one przede wszystkim do usuwania wszelkich zanieczyszczeń i dostosowywania jakości wody do przyjętych standardów sanitarnych. Media filtrujące wykonywane są z bardzo zróżnicowanych materiałów, takich jak węgiel aktywny, żywica jonowymienna czy zeolity. W asortymencie zebraliśmy najlepsze propozycje, które przeznaczone są zarówno do użytku domowego, jak i przemysłowego.


Jednym z najczęściej stosowanych preparatów są złoża żwirowe, przeznaczone do mechanicznego uzdatniania wody. Przy ich wyborze kluczowym aspektem jest odpowiednia granulacja żwiru lub piasku. Grubość ziaren wpływa bowiem na sposób rozprowadzania wody po zbiorniku, zbyt duże bryły mogą zatkać odpływ. Media żwirowe można wykorzystać do zasypywania gwiazd, grzybków oraz dystrybutorów uzdatniania wody.


W asortymencie można znaleźć również węgiel aktywny, mający szerokie zastosowanie filtracyjne. Jego podstawową rolą w systemie jest pochłanianie związków organicznych i nieorganicznych zawartych w wodzie; sprawdza się też do usuwania metali ciężkich z obiegu. Na szczególną uwagę w naszym katalogu zasługuje hydroantracyt, który zwiększa efektywność pracy filtra i znacząco wydłuża jego żywotność. Polecamy także organosorb, węgiel aktywny niewymagający regeneracji.


Ciekawą propozycją są złoża filtrujące w postaci żywicy jonowymiennej, służące do usuwania rozpuszczonych cząstek znajdujących się w wodzie. Przeznaczone są do filtrów oraz kolumn jonitowych. W zależności od potrzeb można zakupić żywice filtracyjne, bazujące na konkretnym typie jonów.


Nasze złoża do uzdatniania wody podzieliliśmy według wygodnych kategorii, wskazujących na ich zastosowanie. Dzięki temu zakupy będą prostsze i znacznie szybsze. Chętnie służymy też radą przy wyborze konkretnego produktu. Nasi konsultanci mają specjalistyczną wiedzę, dlatego podpowiedzą najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy również do sprawdzenia pozostałych kategorii w naszym asortymencie.