ZŁOŻA

Kluczowym elementem każdego systemu uzdatniania wody są złoża filtracyjne dostępne w wielu wersjach w naszym katalogu produktów. Służą one przede wszystkim do usuwania wszelkich zanieczyszczeń i dostosowywania jakości wody do przyjętych standardów sanitarnych. Media filtrujące wykonywane są z bardzo zróżnicowanych materiałów, takich jak węgiel aktywny, żywica jonowymienna czy zeolity. W asortymencie zebraliśmy najlepsze propozycje, które przeznaczone są zarówno do użytku domowego, jak i przemysłowego.


Jednym z najczęściej stosowanych preparatów są złoża żwirowe, przeznaczone do mechanicznego uzdatniania wody. Przy ich wyborze kluczowym aspektem jest odpowiednia granulacja żwiru lub piasku.


W asortymencie można znaleźć również węgiel aktywny, mający szerokie zastosowanie filtracyjne. Jego podstawową rolą w systemie jest pochłanianie chloru, związków organicznych i nieorganicznych zawartych w wodzie; sprawdza się też do usuwania metali ciężkich z obiegu. Na szczególną uwagę w naszym katalogu zasługuje hydroantracyt, który zwiększa efektywność pracy filtra i znacząco wydłuża jego żywotność.


Ciekawą propozycją są złoża filtrujące w postaci żywicy jonowymiennej, służące do usuwania rozpuszczonych cząstek znajdujących się w wodzie. Przeznaczone są do filtrów oraz kolumn jonitowych. W zależności od potrzeb można zakupić żywice filtracyjne, bazujące na konkretnym typie jonów.


Nasze złoża do uzdatniania wody podzieliliśmy według wygodnych kategorii, wskazujących na ich zastosowanie. Dzięki temu zakupy będą prostsze i znacznie szybsze. Chętnie służymy też radą przy wyborze konkretnego produktu. Nasi konsultanci mają specjalistyczną wiedzę, dlatego podpowiedzą najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy również do sprawdzenia pozostałych kategorii w naszym asortymencie.