RO 5

  • Opis
Aparaty odwróconej osmozy są wygodnym źródłem pozyskiwania doskonałej jakości wody dla celów spożywczych bezpośrednio w domu jak i w biurze. Osmoza gwarantuje uzyskanie wody najwyższej jakości, gdyż usuwa 99% wszystkich zanieczyszczeń łącznie z mikrobiologicznymi. Woda po filtrze odwróconej osmozy jest ultra-czysta, zdejonizowana i zdemineralizowana.
Ekologiczne aparaty odwróconej osmozy nie wymagają stosowania energii elektrycznej, gdyż napędzane są ciśnieniem wody z sieci wodociągowej. Odwrócona osmoza zawiera zestaw filtrów wstępnych, membranę osmotyczną, zbiornik magazynujący wodę oraz wylewkę. Za membrana osmotyczną umieszczony jest filtr liniowy węglowy. Na życzenie klienta możliwe jest zamontowanie mineralizatora i lampy sterylizującej UV.
Cały zestaw jest bardzo praktyczny, gdyż mieści się w szafce pod zlewozmywakowej, a otrzymywana woda jest najwyższej jakości. Zestaw wyposażony jest w chromową wylewkę, do czerpania wody uzdatnionej.
 
RO5 składa się z :
-filtra polipropylenowego którego zadaniem jest oczyszczenie wody z zanieczyszczeń mechanicznych takich jak piasek, pyły osady, rdza itp.
-filtra polipropylenowego 5 mikronów którego zadaniem jest oczyszczenie wody z najbrudniejszych zanieczyszczeń mechanicznych.
-filtra węglowego którego zadaniem jest oczyszczenie wody z chloru, związków wielopierścieniowych, usunięcie nieprzyjemnego zapachu , smaku oraz barwę wody.
-membrany osmotycznej na tym etapie pozyskiwana jest woda najwyższej jakości, usuwa azotany, wirusy, bakterie, metale ciężkie, azotany,  benzen, pierwiastki promieniotwórcze i fenole.
-końcowy filtr węglowy usuwa z wody gazy i substancje lotne, które mogą się przedostać przez membranę.