ZMIĘKCZACZE

Wśród najszerzej oferowanych produktów w naszym katalogu są zmiękczacze, będące niezbędnym elementem każdego systemu uzdatniania. Ich głównym zadaniem jest wyeliminowanie zjawiska tzw. twardej wody, które negatywnie wpływa na jej jakość. Oferowane przez nas preparaty w znacznym stopniu obniżają zawartość magnezu i wapnia, których nadmiar może szkodliwie wpływać na organizm człowieka. Właśnie te pierwiastki są odpowiedzialne za powstawanie kamienia, który ma bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie sprzętów gospodarstwa domowego. Prezentowane zmiękczacze działają pozytywnie na jakość wody, wpływając przede wszystkim na jej smak oraz jakość. Dzięki nim nie trzeba przegotowywać wody przed spożyciem w celu pozbycia się nadmiaru kamienia. Nasze preparaty zwiększają też żywotność niektórych artykułów AGD, m.in. zmywarki do naczyń, czajnika elektrycznego czy pralki automatycznej. Zjawisko twardej wody ma też zły wpływ na kondycję skóry człowieka, która po kąpieli staje się nieprzyjemnie napięta i wysuszona. Dlatego z naszymi urządzeniami codzienny prysznic będzie bardziej przyjemny.
Zróżnicowanie

Wybór konkretnego produktu powinien być uwarunkowany indywidualnymi potrzebami systemu uzdatniania wody. Podstawową wartością, która decyduje o wydajności opisywanego urządzenia, jest pojemność butli. W zależności od wybranego modelu charakteryzują się one tym parametrem na poziomie od 8-700 litrów żywicy. Specjalnymi wersjami produktów, które dostępne są w naszej ofercie, są modele:

  • dwukadłubowe,
  • dwukadłubowe multifunkcyjne,
  • typu TWIN.

W asortymencie naszej firmy można znaleźć zarówno zmiękczacze domowe, jak i przemysłowe. Do tych drugich zaliczamy m.in. wspomniane wcześniej modele typu TWIN. W ich skład wchodzą dwie butle ciśnieniowe (praca naprzemienna), głowica sterująca marki Fleck, wypełnienie z żywicy kationitowej, a także zbiornika solanki. Dla przemysłu polecamy również model PARALELL, wyróżniający się zwiększoną wydajnością, idealny do pracy ciągłej.
Inne zalety produktu

Sprzedawane przez Klarwod zmiękczacze cechują się również innymi korzyściami, wśród których wymienić można:

  • kompaktowe rozmiary,
  • wydajną pracę,
  • w przypadku urządzeń multifunkcyjnych możliwe jest również uzdatnianie w zakresie innych zanieczyszczeń, w tym chociażby usuwanie z wody nadmiaru żelaza czy manganu.


Warto pamiętać, że oferowane przez nas zmiękczacze nie usuwają całego magnezu oraz wapnia z wody, a jedynie ich nadmiar. Pierwiastki te w zmniejszonych ilościach nie wpływają na jakość oraz smak cieczy, są za to dobrym uzupełnieniem codziennej diety.

Wybierając zmiękczacze z naszego katalogu produktów, warto również sprawdzić pozostałe propozycje. W asortymencie przygotowaliśmy duży wybór złóż do uzdatniania wody w postaci żywic jonowymiennych, złóż odżelaziających, węglowych czy żwirów do filtracji mechanicznej. Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat różnych systemów uzdatniania cieczy, powinny zapoznać się z działem Baza Wiedzy. Zachęcamy też do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy doradzą wybór najlepszego produktu z katalogu.